Yhteystiedot

  • Käyntiosoite: Soinintie 116a, 43500 KARSTULA
    Sähköpostiosoite: toimisto(at)karstulahelluntai.fi
    Pankkiyhteys: POP-pankki FI10 4765 0010 0244 84

Karstulan helluntaiseurakunnan kirjeenvaihtaja, seurakuntasihteeri
Kaija Turunen 0500-511 653, toimisto(at)karstulahelluntai.fi

Vanhimmiston yhteyshenkilö
Antti Turunen 050-543 3416, toimisto(at)karstulahelluntai.fi

Vanhimmisto
Antti Turunen 050-543 3416, toimisto(at)karstulahelluntai.fi
Tapani Maanselkä 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com
Heikki Tuomi  0400-483 161, tuomi.heikki(at)gmail.com

Hallitus
Minna Vehviläinen (pj.) 0400-523 161, vehvilainen.minna(at)gmail.com
Juhani Aaltonen (vpj.) 044-540 7795, juhaniaaltonen49(at)gmail.com
Marjoriitta Tuomi (siht.) 045-323 8545, marjoriittatuomi(at)gmail.com

Evankelistat
Paavo Pihlainen (laulajaevankelista) www.pihlaiset.com
Alma Ryynänen 050-342 9763, eläk.
Anneli Örn 050-432 7678, anneli.orn(at)gmail.com, eläk.
Veikko ja Hilkka Kuusinen 0500-927 410/Veikko, eläk.

Musiikki- ja kuorotoiminta
Ulla Pihlainen, www.pihlaiset.com

Lapsi- ja nuorisotoiminta
Henna Alanen 041-546 6652, henna.alanen(at)gmail.com

Karstulan Hoivakoti Mäntyrannan ja Kuntoutusyksikön vierailut
yhteyshenkilönä Heikki Tuomi 0400-483 161, tuomi.heikki(at)gmail.com

Diakonia- ja Ystäväpalvelu
Paula Rantanen 040-935 1664, paularantanen00(at)gmail.com
Kari Viippola 040-576 2955, karppa2006(at)hotmail.com

Naistenillat
Henna Alanen 041-546 6652, henna.alanen(at)gmail.com

Radiotyö Järviradion aalloilla
Tapani Maanselkä 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com

Kotisivujen ylläpito ja tiedotus
Kaija Turunen 0500-511 653, toimisto(at)karstulahelluntai.fi

Kirjamyynti / Aikamedia Shop
Leila Vertanen 040-732 9284, leila.vertanen(at)gmail.com
Aila Aaltonen 044-510 4938, ailaaaltonen2(at)gmail.com

Viikottainen ruokailu ja elintarvikejako
Tapani Maanselkä, 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com

EU-ruokapakettien jakoprojekti 2-4 kertaa vuodessa
yhteyshenkilönä Kaija Turunen 0500-511 653, toimisto(at)karstulahelluntai.fi

Haluatko kirjoittaa blogiin?

Seurakunnan blogiin voi kirjoittaa kuka tahansa seurakuntalainen. Aiheenasi voi olla esimerkiksi usko, Raamattu, seurakunnan tapahtuma, lähetystyö tai seurakuntaelämä. Ehkä haluat kertoa, mihin kaikkiin seikkailuihin usko on sinut johdattanut. Muita kirjoituksia voimme julkaista harkinnan mukaaan.

Kun haluat julkaista artikkelin, niin kirjoita se ja lähetä toimiston sähköpostiin toimisto(at)karstulahelluntai.fi tarkistettavaksi ja julkaistavaksi. Muista antaa artikkelillesi otsikko, lisätä oma nimesi ja pvm. Halutessasi voit liittää mukaan kuvia. Muista kertoa sähköpostissa, että kirjoituksesi on tarkoitettu julkaistavaksi seurakunnan blogissa nettisivuilla.