Yhteystiedot

  • Käyntiosoite: Soinintie 116 a, 43500 KARSTULA
    Sähköpostiosoite: toimisto(at)karstulahelluntai.fi
    Pankkiyhteys: POP-pankki FI10 4765 0010 0244 84

Karstulan helluntaiseurakunnan kirjeenvaihtaja,
vanhimmiston puheenjohtaja
Tapani Maanselkä 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com

Vanhimmisto
Tapani Maanselkä 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com
Ensio Manni 040-933 3428, manniensio(at)gmail.com
Heikki Tuomi  0400-483 161
Antti Turunen 050-543 3416

Hallitus
Minna Vehviläinen (pj.) 0400-523 161, vehvilainen.minna(at)gmail.com
Juhani Aaltonen (vpj.) 044-540 7795, juhaniaaltonen49(at)gmail.com
Marjoriitta Tuomi (siht.) 045-323 8545, marjoriittatuomi(at)gmail.com

Evankelistat
Paavo Pihlainen (laulajaevankelista) www.pihlaiset.com
Alma Ryynänen 050-342 9763, eläk.
Anneli Örn 050-432 7678, anneli.orn(at)gmail.com, eläk.
Veikko ja Hilkka Kuusinen 0500-927 410/Veikko, eläk.

Musiikki- ja kuorotoiminta
Ulla Pihlainen, www.pihlaiset.com

Lauluryhmä
Lotta Manni 040-707 8269, lottamanni(at)gmail.com

Lapsi- ja nuorisotoiminta
Henna Alanen 041-546 6652, henna.alanen(at)gmail.com
Lotta Manni 040-707 8269, lottamanni(at)gmail.com
Ensio Manni 040-933 3428, manniensio(at)gmail.com

Karstulan Hoivakoti Mäntyrannan ja Kuntoutusyksikön vierailut
yhteyshenkilönä Heikki Tuomi 0400-483 161

Radiotyö Järviradion aalloilla
Tapani Maanselkä 0400-191 414, maanselka(at)kotinet.com

Kotisivujen ylläpito
Kaija Turunen 0500-511 653, kaija.a.turunen(at)gmail.com

Diakonia- ja Ystäväpalvelu
Paula Rantanen 040-935 1664, paularantanen00(at)gmail.com
Kari Viippola 040-576 2955, karppa2006(at)hotmail.com

Naistenillat
Henna Alanen 041-546 6652, henna.alanen(at)gmail.com

Kirjamyynti / Aikamedia Shop
Leila Vertanen 040-732 9284, leila.vertanen(at)gmail.com
Aila Aaltonen 044-510 4938, ailaaaltonen2(at)gmail.com

Viikottainen ruokailu ja elintarvikejako sekä 2-4 kertaa vuodessa EU -ruoka-apupakettien jakamisprojekti
koordinaattorina Lotta Manni 040-707 8269, lottamanni(at)gmail.com

Haluatko kirjoittaa blogiin?

Seurakunnan blogiin voi kirjoittaa kuka tahansa seurakuntalainen. Aiheenasi voi olla esimerkiksi usko, Raamattu, seurakunnan tapahtuma, lähetystyö tai seurakuntaelämä. Ehkä haluat kertoa, mihin kaikkiin seikkailuihin usko on sinut johdattanut.

Kun haluat julkaista artikkelin, niin kirjoita se ja lähetä toimiston sähköpostiin
toimisto(at)karstulahelluntai.fi tarkistettavaksi ja julkaistavaksi. Muista antaa artikkelillesi otsikko, lisätä oma nimesi ja pvm. Halutessasi voit liittää mukaan kuvia. Muista kertoa sähköpostissa, että kirjoituksesi on tarkoitettu julkaistavaksi seurakunnan blogissa nettisivuilla.