Yhteystiedot

Käyntiosoite: Soinintie 116a, 43500 KARSTULA
Sähköpostiosoite: toimisto@karstulahelluntai.fi
Pankkiyhteys ja viitenumerot: POP FI 10 4765 0010 0244 84

Karstulan helluntaiseurakunnan kirjeenvaihtaja
Tapani Maanselkä 040 0191414, maanselka@kotinet.com

Vanhimmisto
Pj. Tapani Maanselkä 040 019 1414, maanselka@kotinet.com
Ensio Manni 040 933 3428, manniensio@gmail.com
Veikko Minkkinen 040 521 9507

Hallitus

  • Anitta Mäkinen (pj.) 040 528 0556, merjaanitta11@gmail.com
  • Ensio Manni (varapj.) 040 933 3428, manniensio@gmail.com
  • Hannu Vertanen (isännöitsijä) vertha3@gmail.com
  • Paula Rantanen 040 935 1664, paularantanen00@gmail.com
  • Juhani Aaltonen 044 540 7795, juhaniaaltonen49@gmail.com
  • Matti Henttinen 040 510 8511 
  • Lauri Honkanen 040 567 1835 (1. varajäsen)
  • Seija Maanselkä (sihteeri, 2. varajäsen) 040 525 8140, seija.maanselka@saarikka.fi

Ehtoollispöydän kattaminen
Seija Maanselkä 040 525 8140, seija.maanselka@saarikka.fi
Maija-Liisa Paananen 050 326 9988, maijal.paananen@gmail.com

Evankelistat
Paavo Pihlainen 040 197 4460 (laulajaevankelista) www.pihlaiset.com
Alma Ryynänen 050 342 9763
Anneli Örn 050 432 7678, anneli.orn@gmail.com
Veikko ja Hilkka Kuusinen 050 092 7410/Veikko

Musiikki- ja kuorotoiminta
Ulla Pihlainen 040 535 6894, ulla.pihlainen@gmail.com

Lauluryhmä
Lotta Manni 040 707 8269, lottamanni@gmail.com

Lapsi- ja nuorisotoiminta
Henna Alanen
041 546 6652, henna.alanen@gmail.com
Lotta ja Ensio Manni
Lotta 040 707 8269, lottamanni@gmail.com
Ensio 040 933 3428, manniensio@gmail.com

Karstulan hoiva- ja kuntoutusyksikön vierailut
Ensio Manni 040 933 3428, manniensio@gmail.com

Lähetyskahvit
Aila Aaltonen 044 510 4938, ailaaaltonen2@gmail.com
Kaija Turunen 0500 51 1653, kaija.turunen@nic.fi

Lähetyskirjeenvaihtaja
Hilkka Muhonen 050 406 0171, hilkkaeeva.muhonen@gmail.com

Israel -rukousillat ja ICEJ -yhdyshenkilö
Seija ja Tapani Maanselkä
Seija 040 525 8140, seija.maanselka@saarikka.fi
Tapani 040 019 1414, maanselka@kotinet.com

Esirukous- ja sielunhoitopuhelin
Soita tai laita viestiä 040 146 5412

Radiotyö
Tapani Maanselkä 040 019 1414, maanselka@kotinet.com

Sanan ja rukouksen ilta
Tapani Maanselkä 040 019 1414,  maanselka@kotinet.com

Kokousten äänittäminen
Hannu Vertanen, vertha3@gmail.com

Nettisivujen ylläpito
Ensio Manni, manniensio@gmail.com
Seija Maanselkä, seija.maanselka@saarikka.fi ja Tapani Maanselkä, maanselka@kotinet.com
Henna Alanen, henna.alanen@gmail.com

Diakonia- ja Ystäväpalvelu
Paula Rantanen 040 9351664, paularantanen00@gmail.com

ALFA – ja BEETTA -kurssit
Seija Maanselkä 040 525 8140, seija.maanselka@saarikka.fi
Tapani Maanselkä 040 019 1414, maanselka@kotinet.com
Anitta Mäkinen 040 528 0556, merjaanitta11@gmail.com

Ilosanomaillat
Seija Maanselkä 040 525 8140, seija.maanselka@saarikka.fi
Anitta Mäkinen 040 528 0556, merjaanitta11@gmail.com

Miestenillat
Hannu Vertanen, vertha3@gmail.com

Naistenillat
Henna Alanen 041 546 6652, henna.alanen@gmail.com

Srk:n emäntä
...

Kirjamyynti / Aikamedia Shop
Leila Vertanen 040 732 9284
Aila Aaltonen 044 510 4938, ailaaaltonen2@gmail.com

Elintarvikejako / ruokailu
Lotta Manni 040 707 8269, lottamanni@gmail.com

Haluatko kirjoittaa blogiin?

Seurakunnan blogiin voi kirjoittaa kuka tahansa seurakuntalainen. Aiheenasi voi olla esimerkiksi usko, raamattu, seurakunnan tapahtuma, lähetystyö, seurakuntaelämä tai haluat kertoa mihin kaikkiin seikkailuihin usko on sinut johdattanut.

Kun haluat julkaista artikkelin, niin kirjoita se ja lähetä toimiston sähköpostiin
toimisto@karstulahelluntai.fi tarkastettavaksi ja julkaistavaksi. Muista antaa artikkelillesi otsikko, lisätä oma nimi ja pvm. Halutessasi voit liittää mukaan kuvia. Muista kertoa sähköpostissa, että kirjoituksesi on tarkoitettu julkaistavaksi seurakunnan blogissa nettisivuilla.