Yhteystiedot

Käyntiosoite: Soinintie 116a, 43500 KARSTULA
Sähköpostiosoite: toimisto@karstulahelluntai.fi
Pankkiyhteys ja viitenumerot: POP FI 10 4765 0010 0244 84

Karstulan helluntaiseurakunnan kirjeenvaihtaja,
vanhimmiston puheenjohtaja
Tapani Maanselkä 040 0191414, maanselka@kotinet.com

Vanhimmisto
Tapani Maanselkä 040 019 1414, maanselka@kotinet.com
Ensio Manni 040 933 3428, manniensio@gmail.com

Hallitus

  • Anitta Mäkinen (pj.) 040 528 0556, merjaanitta11@gmail.com
  • Ensio Manni (varapj.) 040 933 3428, manniensio@gmail.com
  • Hannu Vertanen, isännöitsijä
  • Paula Rantanen 040 935 1664, paularantanen00@gmail.com
  • Juhani Aaltonen 044 540 7795, juhaniaaltonen49@gmail.com
  • Matti Henttinen 040 510 8511, matti.e.henttinen@icloud.com
  • Lauri Honkanen, 1. varajäsen
  • Seija Maanselkä, 2. varajäsen, sihteeri

Evankelistat
Paavo Pihlainen (laulajaevankelista) www.pihlaiset.com
Alma Ryynänen 050 342 9763, eläk.
Anneli Örn 050 432 7678, anneli.orn@gmail.com, eläk.
Veikko ja Hilkka Kuusinen 050 092 7410/Veikko, eläk.

Musiikki- ja kuorotoiminta
Ulla Pihlainen, www.pihlaiset.com

Lauluryhmä
Lotta Manni 040 707 8269, lottamanni@gmail.com

Lapsi- ja nuorisotoiminta
Henna Alanen 041 546 6652, henna.alanen@gmail.com
Lotta ja Ensio Manni
Lotta 040 707 8269, lottamanni@gmail.com
Ensio 040 933 3428, manniensio@gmail.com

Karstulan Hoivakoti Mäntyrannan ja Kuntoutusyksikön vierailut
yhteyshenkilönä Ensio Manni 040 933 3428, manniensio@gmail.com

Lähetyskirjeenvaihtaja
Hilkka Muhonen 050 406 0171, hilkkaeeva.muhonen@gmail.com

Esirukous- ja sielunhoitopuhelin
Soita tai laita viestiä 040 146 5412

Radiotyö Järviradion aalloilla
Tapani Maanselkä 040 019 1414, maanselka@kotinet.com

Nettisivujen ylläpito
Ensio Manni 040 933 3428, manniensio@gmail.com
Seija Maanselkä 040 5258140, seija.maanselka@gmail.com
Henna Alanen 041 546 6652, henna.alanen@gmail.com

Diakonia- ja Ystäväpalvelu
Paula Rantanen 040 9351664, paularantanen00@gmail.com

Terapeuttinen sielunhoito 
Hilkka Muhonen 050 4060171, hilkkaeeva.muhonen@gmail.com

Naistenillat
Henna Alanen 041 546 6652, henna.alanen@gmail.com

Kirjamyynti / Aikamedia Shop
Leila Vertanen 040 732 9284, leila.vertanen@gmail.com
Aila Aaltonen 044 510 4938, ailaaaltonen2@gmail.com

Viikottainen ruokailu ja elintarvikejako sekä 2-4 kertaa vuodessa EU -ruoka-apupakettien jakamisprojekti
kordinaattorina Lotta Manni 040 707 8269, lottamanni@gmail.com

Haluatko kirjoittaa blogiin?

Seurakunnan blogiin voi kirjoittaa kuka tahansa seurakuntalainen. Aiheenasi voi olla esimerkiksi usko, raamattu, seurakunnan tapahtuma, lähetystyö, seurakuntaelämä tai haluat kertoa mihin kaikkiin seikkailuihin usko on sinut johdattanut.

Kun haluat julkaista artikkelin, niin kirjoita se ja lähetä toimiston sähköpostiin
toimisto@karstulahelluntai.fi tarkastettavaksi ja julkaistavaksi. Muista antaa artikkelillesi otsikko, lisätä oma nimi ja pvm. Halutessasi voit liittää mukaan kuvia. Muista kertoa sähköpostissa, että kirjoituksesi on tarkoitettu julkaistavaksi seurakunnan blogissa nettisivuilla.